Çevre Politikamız

Otelimizin çevre politikaları, detaylı çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılmış olup yürürlükte olan çevre mevzuatına uyarak tüm yasal gereklilikleri yerine getirilmektedir. Otel yönetimi faaliyetlerini yürütürken çevreye olumsuz etkileri tespit ederek, içinde yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak için doğal kaynakları en verimli şekilde kullanmakta, atık miktarları azaltılarak geri dönüşümü sağlanmakta ve çevre kirliliği önlenmektedir.

Çevre politikalarımız, başlıca şu maddeler halinde özetlenebilmektedir;

Kullanma suyu ısıtmasında doğalgaz ile otomasyonlu olarak güneş enerjisi kullanılmasının yanı sıra buhar geri dönüşü de su ısıtmada kullanılmaktadır.

Personel ile çevre ve eylem planı, çevre politikası, su ve kimyasal kullanımı ve atık bertaraftı konularında toplantı yapılmaktadır.

Odalarda kullanılmakta olan havlular ve çarşafların ancak misafirlerin isteği ile değiştirilerek su, enerji ve deterjan sarfiyatı azaltılarak çevreye verilen zarar en aza indirilmektedir.

Geri dönüşümü olmayan ambalaj çeşitleri asgari düzeye indirmektedir.

İşletmenin elektrik ve su tüketimleri düzenli olarak raporlanmakta ve takip edilmektedir.

Personel ve misafirlerin atıkları kategorilerine göre ayrıştırmak ve bunların belediyenin araçları tarafından alınmasını sağlamaktadır.

Restoranda ortaya çıkan kullanılabilir ekmek ve yiyecek atıkları biriktirilerek hayvan dostlarımız için barınaklara verilmektedir.

Atık yağlar toplayıcı firmalara teslim edilmektedir.

Teknik ekibimizin tüm otelde olabilecek su kaçaklarını önlemek amacıyla kat hizmetleri ile koordineli olarak çalışması sağlanmaktadır.

Teknik ekibimiz tarafından tüm aydınlatmalarda mümkün olduğunca ekonomik LED ürünler kullanılarak sağlanmaktadır.

Atık piller özel pil atık kutusunda toplanarak toplayıcı firmaya teslim edilmektedir.

Şirket içi ve dışı gönderilen epostaların son bölümüne karşı tarafın kağıt çıktısı alması konusunda caydırıcı olmak amacıyla çevre bilincini arttıran uyarı yazısı eklemektedir.

Şirket içinde yazılı olarak yapılması gereken tüm yazışmalar kullanılmış kağıtların arka yüzlerine yapılarak kağıt israfını azaltılmaktadır.

İşletmemizde eskidiği için kullanılmayan çarşaf, nevresim, örtü türü malzemeler, ihtiyacı olan kurumlara gönderilmektedir.

Hedefimiz, çevre politikamızla Kadıköy başta olmak üzere, İstanbul’da bulunan tüm otel işletmelerine örnek teşkil edecek ve ilham kaynağı olacak bir işletme olmak; gelecek nesillere güzel ve temiz bir Kadıköy, Türkiye ve Dünya bırakmaktır.